Ciekawy Zamość

Zamość, leży w południowej części województwa lubelskiego, jest miastem posiadającym prawa powiatu. Miasto leży w obniżeniu Padołu Zamojskiego, w mezoregionie stanowiącym południowy fragment Wyżyny Lubelskiej. Zamość noclegi kwatery Na północ i południe od miasta znajdują się tereny o nieco większej wysokości – Działy Grabowieckie i Roztocze. Za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta jest jednym z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa , a zwłaszcza Zamojszczyzny. Zamość pokoje kwatery Miasto ma 65 055 odnotowanych mieszkańców co stawia go na 2 miejscu w województwie natomiast pod względem powierzchni która wynosi 30,34 km² stawia go na 10 miejscu. W 1992 r. zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamość prawa miejskie uzyskał 10 kwietnia 1580 r., na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Zamość pensjonaty Niedługo potem, 12 czerwca tego roku, król Stefan Batory akt ten zatwierdził. Dokument ten dawał przyszłym mieszkańcom liczne przywileje m.in.: zwolnienie na 25 lat z czynszów i podatków, zwolnienie z ceł na terenie całego kraju i zezwolenie na zakładanie cechów. Miastu nadano prawo składu, organizacji cotygodniowych targów i trzech jarmarków w ciągu roku. Zamość agroturystyka Co ciekawe, duże, jak na owe czasy, 3 tysięczne miasto, zaprojektowano i wybudowano na „surowym korzeniu”, czyli w szczerym polu.W 1589 r. miasto zostało stolicą założonej przez jego właściciela Ordynacji Zamojskiej.

Na terenie miasta wystepuje umiarkowany klimat który wyróżnia się większym stopniem kontynentalizmu, na co wskazuje dość wysoka roczna amplituda temperatury. Roczna suma opadów, przeważających w ciepłym półroczu (maj – sierpień), nie przekracza 600 mm. Na rok przypada tu spora liczba dni bezchmurnych oraz ok. 25-30 dni z burzami.

Zamość jest wyjątkowo przyjazne turystom. Miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową dostosowaną do oczekiwań różnych grup turystów. Oferuje moc atrakcji: oprócz zabytków Starego Miasta jest tu interesujące ZOO, piękny park, nowoczesne kino, najstarsza w Polsce orkiestra symfoniczna, galerie, liczne restauracje i kafejki w staromiejskich piwnicach, a latem również w ogródkach. Zamość apartamenty Oprócz tego w sezonie letnim Rynek Wielki przemienia się w salon artystyczny, gdzie odbywają się spektakle teatralne i koncerty.