Noclegi Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest to przepiękna miejscowość leżąca u podnóża Karkonoszy. Szklarska cieszy się ogromnym powodzenie pośród turystów ze względu na panujący tutaj klimat, który przypomina klimat występujący w Alpach na wysokości 2000m n.p.m.  Noclegi Szklarska Poręba to super miejsce na wypoczynek w Karkonoszach. Szklarska Poręba pensjonaty, wille, ośrodki wypoczynkowe oferują miejsac noclegowe.

Malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na wysokości 520 m n.p.m. znajduje się Wodospad Szklarki. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m. Na lewym brzegu skalnego progu znajdują się okazałe marmity . Pierwsze wzmianki o Wodospadzie Szklarki pochodzą już ze średniowiecza. W 1868 roku przy wodospadzie wybudowano gospodę, która z czasem przekształcona została w dzisiejsze Schronisko „Kochanówka”.
Dojście: z centrum miasta szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna lub szlakiem czarnym.

Od niedawna jedna z najciekawszych atrakcji jest piękny Dinopark. W tym parku rozrywki można spotkać rekonstrukcje najwspanialszych, występujących tysiące late temu okazów dinozaurów.  Dinopark znajduje się na terenie olbrzymiego lasu co potęguje wrażenia. Rekonstrukcje dinozaurów mają  naturalne wielkości.. Szklarska Poręba jest bardzo dumna z Dinoparku w ma w swym programie również innowacyjne kino 5D. Jest to doskonała forma rozrywki, edukacji oraz świetna zabawa dla każdego niezależnie od wieku. Małe dzieci są zachwycone taką niezapomnianą wycieczką.