Sabat Krajno

W 1999 roku w niewielkiej miejscowości pod Kielcami, w Krajnie, powstał Ośrodek Sabat Krajno. Początkowo był to tylko stok narciarski ( 425 mnpm ), który w dalszym ciągu znajduje się u podnóża najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich – Łysicy. Łysica, mierząca 612mnpm, znana jest przede wszystkim ze zlotów czarownic, które – według ludowych podań – się tutaj odbywały. Skąd to przekonanie? Nie wiadomo! Jest jednak zakorzenione w naszej świadomości od wielu wieków.

Krajno noclegi

Noclegi Krajno 

Nim powstały wyciągi narciarskie na nartach w Krajnie jeździł również Stefan Żeromski, nazywany „sumieniem polskiej literatury”. Wracając jednak do Ośrodka Sabat Krajno – stacja Górna wyciągów znajduje się na wysokości 425mnpm i zjazd jest trasą o długości około 850 m do dolnej stacji, która znajduje się na wysokości 330 mnpm. Stok jest ratratkowany, oświetlony oraz sztucznie naśnieżany co umożliwia jazdę nawet przy plusowych godzinach do późnych godzin wieczornych. Tuż obok trasy narciarskiej usytuowany znajduje się Snowpark z dwoma trasami a na samym dole można wziąć udział w szkółce narciarskiej ze stumetrowym wyciągiem Dywanowym. Przy wyciągach znajduje się bardzo dobrze zaopatrzona Wypożyczalnia Sprzętu Narciarskiego a w niej wypożyczycie Narty, Deski Snowboardowe, Skki Trikke, Kije, Buty Narciarskie i Snowboardowe, Kaski, Gogle itp.

Krajno agroturystyka

Sabat to nie tylko Ośrodek Narciarski, ale Ośrodek Całoroczny – Park Rozrywki i Miniatur, na który składa się Aleja Miniatur „Wonderful World”, Park Linowy, Tor Quadowy, Wypożyczalnia Quadów, Plac Zabaw Dla Dzieci z basenami z łódeczkami i kulami „Zorbing”, w którym można spędzić z całą rodziną przyjemne i niezapomniane chwile. W samym sercu ośrodka leży wspaniała restauracja, nosząca nazwę „Magia Sabatu”, która ugości pysznymi i regionalnymi daniami nawet najwybredniejszych smakoszy, a panorama jaka rozciąga się z okien Restauracji jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Agroturystyka Krajno

Będąc w województwie Świętokrzyskim warto odwiedzić to niezwykłe miejsce.