Uherce Mineralne

Dom dla ubogich wybudowano pod koniec XIX wieku. Murowany budynek powstał tuż przy kościele Św. Stanisława. Biedni mieszkańcy wsi otrzymywali tu darmowe posiłki, a bezdomni mogli przez krótki czas przebywać Uherce Mineralne noclegi. Obecnie w dawnym domu ubogich w Uhercach Mineralnych mieści się galeria „pod Jesionami”, w której prezentowana jest regionalna sztuka ludowa.Podczas I wojny światowej niewielkie starcia toczyły się również w okolicach miejscowości Uherce Mineralne. Żołnierze, którzy w tych walkach stracili życie zostali pochowani na niewielkim cmentarzu wojskowym na wzgórzu Lachawa. Na ogrodzonym terenie znajduje się 17 bezimiennych zbiorowych mogił oraz duży metalowy krzyż.Centrum Ursa Maior (Dom Wielkiej Niedźwiedzicy) powstało aby promować wyroby regionalne pod marką Esencja Karpat.

Obiekt znajduje się na obrzeżach miejscowości Uherce Mineralne i został wzniesiony w 2013 roku. Budynek zbudowany na planie prostokąta, jest obiektem jednopiętrowym i nakrytym dwuspadowym dachem. W budynku znajduje się oprócz browaru sala konferencyjna na około 200 osób oraz sklep firmowy sprzedający towary pod Marką Esencji Karpat.Wodospad na Olszance w Uhercach uznawany jest za najszerszy z wodospadów w całym regionie Bieszczad. Jest to naturalnie wytworzony stopień wodny przepływający przez wychodnie skalne. Jego szerokość od jednego brzegu do drugiego, wynosi 38 metrów. Również imponująca jest jego wysokość, gdyż zmierzona od samego lustra wody wynosi około 2,5-3m.Faunistyczny rezerwat przyrody znajdujący się na obszarze wsi Uherce Mineralne, na terenie gmin. W Uhercach oraz w całych Bieszczadach rozwineła się turystyka. Bieszczady domki to jedno z najczęściej wybieranych miejs złaszcza blisko Jeziora Solińskiego.

Uherce Mineralne – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Olszanica. Olszanica oraz Solina w województwie podkarpackim chroniący gatunek bobra europejskiego. Przez rezerwat przepływa potok Olszanka, w Kotlinie Uherczańskiej, którego otoczenie zamieszkują kolonie bobrów. Zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia, więc za dnia można zobaczyć jedynie ślady ich działalności, w postaci tam, ściętych drzew.