Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach, niczym wieża warowna, wybudowany został na jednym z najwyższych w okolicy skalistym wzgórzu. Jego powstanie datuje się na około 1300 rok, a rozbudowę na kilka lat później. Bez trudu można zauważyć, że zamek jest podzielony: zamek właściwy z charakterystycznymi wieżami oraz na zamek niższy, który pełnił funkcje gospodarcze. Zamek w Chęcinach noclegi zaprasza na niesamowitą przygodę w Górach Świętokrzyskich

Na temat tego miejsca krąży wiele legend. Jedna głosi iż studnia na dziedzińcu połączona była z kościołem na Karczówce. Inna odkrywa zaś lochy zamkowe, które kryły ogromne skarby. Według okolicznych mieszkańców o północy na murach zamku pojawia się „biała dama”, czyli zamieszkująca tu w przeszłości Królowa Bona.

Odbudowana wieża dziś jest udostępniana turystom jako punk widokowy. Roztacza się stąd niepowtarzalny widok na całą okolicę, a przy sprzyjających warunkach można dostrzec w oddali szczyty Tatr. Na zamku organizowane są turnieje rycerskie, pikniki i inne imprezy.