Centrum Edukacyjne Szklany Dom

Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” – Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach w Górach Świętokrzyskich to miejsce szczególne na mapie Polski. Układ przestrzenny Żeromszczyzny (taka nazwa tego miejsca funkcjonuje od lat) ma charakter symboliczny.

I tak, za Starym Domem jest przyroda, krajobraz, ziemia, z której wyrasta Żeromski i cała jego twórczość – za Nowym Domem jest ogromny świat, do którego musimy się odnieść, bo każda mała ojczyzna jest częścią tego ogromnego świata i pozostaje z nim w jakiejś relacji.

Pizzeria Krajno 

Oprócz jakże ważnych zadań kulturalnych Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” jest również centrum ruchu turystycznego w Górach Świętokrzyskich. Służy temu cała gama propozycji skierowanych do różnych grup odbiorców – od weekendowych turystów i zwykłych spacerowiczów, przez zorganizowane grupy szkolne z programem zajęć terenowych „Azymut na Żeromskiego”, rajdy terenowe na orientację, wieczory podróżnicze, a skończywszy na szkoleniach z różnych form turystyki kwalifikowanej (m.in. kajakarstwo, tripskate, bezpieczeństwo na lodzie).