Wypoczynek w Krynicy-Zdrój

Krynica Zdrój to miejscowość znana z kultywowania wielkich tradycji sportów zimowych. Obecnie można tutaj znaleźć jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką w roli głównej. Obok pasma Jaworzyny prężnie rozwija się także Wierchomla i powstała stacja narciarska „Dwie doliny”. Idealne dla miłośników białego szaleństwa są także stacje narciarskie na Słotwinach i w Tyliczu, a dla osób, które poruszają się bez samochodów Stacja Narciarska w centrum miasta.

Krynica funkcjonuje także jako uzdrowisko już od ponad 200 lat, a Stare Łazienki Mineralne, Stare Łazienki Borowinowe, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy wyryły nie tylko niezatarte piętno na architektonicznej mapie miasta i regionu, ale są przede wszystkim świadectwem narodzin polskiego wodolecznictwa. Obecnie Krynica Zdrój apartamenty to także nowoczesna baza sanatoryjna na miarę XXI wieku, to renomowane ośrodki SPA, wille, ośrodki wypoczynkowe to miejsce gdzie tradycja splata się ze współczesnością, a wszystko po to, aby zapewnić Państwu usługi na wysokim poziomie.

Krynicy udało się stworzyć bogatą ofertę dla wymagających turystów, począwszy od atrakcji dla miłośników sportu (liczne wyciągi narciarskie, kolej gondolowa, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, sztuczne lodowisko, baseny kryte, trasy rowerowe oraz wiele innych ciekawych obiektów), licznych pubów, dyskotek, restauracji i „gospód z regionalnym menu”, dorożek i zimowych kuligów (indywidualnych oraz grupowych), po dobrze oznakowane szlaki górskie, stadniny koni z możliwością nauki jazdy (również w terenie) i sporo innych atrakcji. Wszystko to przyczyniło się do rozwoju turystyki w tej miejscowości, a co za tym idzie rozbudowy bazy noclegowej – Krynica Zdrój noclegi, oferującej zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, willach, pokojach gościnnych i kwaterach prywatnych.