Wczasy w Zakopanem

Zakopane leży u stóp Tatr, słynie jako miejsce, w którym organizowany jest Puchar Świata w skokach W Zakopanem spacery to wspaniały sposób na wyciszenie się. Wspaniałą atrakcją jest możliwość wjazdu kolejką linową na Kasprowy Wierch, wejście na Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy, Giewont, Zawrat, obejście Doliny Pięciu Stawów, S Kozie Wierchy, Orla Perć oraz  Rysy.

To wspaniałe górskie miasto w bezpośrednim otoczeniu Tatr, tanie noclegi Zakopane centrum o charakterze turystycznym i wypoczynkowym, duży ośrodek sportów zimowych.  Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Zakopanego od wizyty na Krupówkach. To deptak miasta i najbardziej reprezentacyjna ulica w mieście. Noclegi blisko centrum oraz Zakopane domki góralskie cieszą się dużą popularnością.


Wielką atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi.
Dwa główne deptaki w Zakopane  to Krupówki i Krzeptówki. Noclegi Zakopane centrum to najlepsza lokalizacja dla turystów bez samochodu. Z centrum mamy wszędzie blisko.

Zakopane tanie noclegi stanowią bazę wypadową w jedyne wysokie polskie góry. Mnóstwo tu przytulnych kawiarni, wykwintnych restauracji, sklepików z pamiątkami i galerii sztuki. Z

Zakopane znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodoweg

Noclegi w Zakopanem można przeżyć aktywnie. W zimie możemy jeździć na nartach lub snowboardzie, okolice słyna z w kuligów z późniejszym pieczeniem kiełbasek.

Wielką atrakcją Zakopanego i okolic są termy z gorącymi źródłami i zapleczem odnowy biologicznej . Możemy zregenerować się , zrelaksować podczas wolnych dni. Zakopane apartamenty stanowią super bazę do zwiedzania gór w Tatrach.

Szlaki prowadzące na Giewont
Na Giewont można dojść dzięki trzem szlakom – Doliną Strążyską , Doliną Kondratową lub Doliną Małej Łąki – wszystkie mają podobną skalę trudności.

Popularnym szlakiem, wybieranym przez turystów jest szlak żółty, z Gronika przez Dolinę Małej Łąki, aż do Kondrackiej Przełęczy.Wejście na Giewont w sezonie może się wydłużyć, ze względu na tworzące się kolejki.
Giewont, podobnie, jak RYSY, czy Gubałówka są miejscami, do których w końcu trzeba dotrzeć. Widoki, zapierają dech w piersiach, pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek.

Kiedy zapowiada się na burzę, lepiej wybierzmy spacer po Krupówkach, na szczycie Giewontu pioruny szaleją,