Ustka

Ustka noclegi na początku swojego istnienia była małą osadą rybacką, która jednak przez wieki rozrastała się, otrzymując prawa miejskie w ubiegłym wieku. Dziś Ustka domki, pensjonaty, apartamenty, tanie noclegi oferuje turystom piaszczyste plaże, wodę, lasy oraz parki. Dzięki walorom przyrodniczym noclegi Ustka oferuje wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Na turystów czekają w miejscowości Ustka noclegi szlaki, trasy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki konne, nurkowanie oraz mini golf.

Nadmorska Promenada w mieście Ustka kwatery prywatne położona jest wzdłuż wschodniej plaży i ma ponad kilometr długości. Podczas spaceru z jednej strony podziwiać można plaże i morze ograniczone jedynie przez horyzont, a z drugiej strony noclegi Ustka przyciąga licznymi kafejkami, smażalniami oraz sklepami z pamiątkami i parkiem uzdrowiskowym. Przy promenadzie znajdują się też muszla koncertowa i wieża widokowa.

Ustka noclegi jest również bogata w historię, o której świadczą ciekawe zabytki, budowle z zachowaną pierwotną konstrukcją, przedwojenne pensjonaty i dawne domy rybackie. Na turystów czeka Muzeum Ziemi Usteckiej z siedzibą w odnowionym, XVIII-wiecznym budynku, gdzie prezentowane są fotografie, dokumenty i pamiątki, a okresowo organizowane są też wystawy wyrobów z bursztynu, fotografii, malarstwa oraz rękodzieła. Kolejnym ciekawym miejscem w mieście Ustka tanie noclegi jest Muzeum Chleba, w której ciekawostkami są jedna z pierwszych lodówek oraz przedwojenny automat do sprzedaży cukierków.

Zabytek stanowi również neogotycka Latarnia Morska z czerwonej cegły i ośmiokątną wieżą pochodząca z 1892 roku. Latarnia ma 21,5 metra wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 30 kilometrów. Obecnie udostępniona jest dla turystów, stanowiąc doskonały punkt widokowy na miasto noclegi Ustka i okolicę.